SİTEMİZİN ANA SAYFASI AŞAĞIDAKİ ADRESTİR.DAHA DETAYLI BİLGİ ALMAK İSTEYENLER GİREBİLİR.

http://www.canavartarim.blogspot.com/ 0534-346-16-11--0543-277-42-40

18 Ekim 2009 Pazar

TOPRAK TAHLİLİ YAPTIRILIR (UYGUN FİYATA) 35 TL

Analiz niçin gereklidir?
Çifçinin kafasında, arazisinde yetiştiracaği ürün için hangi gübreyi ne kadar, ne zaman ve nasıl kullanacağına dair sorular vardır. Çünki karlı bir gübreleme ancak; bitkinin isteği olan giüreleri en uygun zaman ve şekilde toprağa uygulamakla yapılabilir. Bu sebepten toprağı analiz ettirerek gübre kullanımı çifçi için en ekonomik yoldur. Böylece hem bitkide toksit etki yapmayacak, doğru miktarda gübre kullanılmış olur, hemde bol ürün eşde edebileceği gibi gübreyede gereğinden fazla para harcamamış olur. Bu sebeple laboratuvarda yapılacak analiz sonucunda toprakta yetişecek bitkinin iyi bir şekilde büyümesi ve kaliteli ürün alınması için toprak va yaprak örneklerinde hangi besin maddelerinin eksik olduğu belirlenmiş olacaktır. Çünki Toprağı analiz ettirmeden gübre kullanımı çeşitli sorunlar yaratır. Bitkinin ihtiyacından daha az gübre verildiğinde, bitkiler yeterince beslenemediklerinden iyi gelişememektedirler. Alınan ürün miktarıda buna bağlı olarak düşük olur.Gereğinden fazla kullanılan gübre ise; Hem toprağı hemde Ürünü olumsuz yönde etkiler. Bütün bu nedenlerden dolayı. Çifçinin gübre kullanmadan önce mutlaka toprak ve yaprak analizini yaptırması ve alacağı analiz raporuna göre gübre kullanması gerekmektedir.
ÖZEL LABARUTUARLARDA TOPRAK ANALİZİ YAPTIRILIR.
CANAVAR TARIM DANIŞMANLIK ..SADETTİN CANAVAR

BİOFARM ORGANİK GÜBRE DE ŞOK KAMPANYA


BİOFARM ORGANİK GÜBRE 16 TL. 300 CUVAL VE ÜZERİ NAKLİYE BİZE AİTTİR.CANAVAR TARIM DANIŞMANLIK ZİRAİ İLAÇ VE GÜBRE BAYİİ .Hertürlü zirai ilaç,gübre, tohum, fide ,fidan,teknik danışmanlık hizmetleri mevcuttur .,

CEP TEL: 0534-346-16-11--0543-277-42-40

SADETTİN CANAVAR(TEKNİK DANIŞMAN)


BİOFARM ORGANİK GÜBRE

Özellikleri : Büyükbaş hayvan gübresi ve bitkisel protein kaynaklarının bilimsel yöntemlerle fermantasyonu yöntemiyle üretilir. Toprağın fiziksel, kimyasal, biyolojik özelliklerini iyileştirir ve bitkileri sürekli besleyerek sağlıklı ve dengeli gelişmesini sağlar. Türkiye‘de Organik Tarım sertifikalı ilk ve tek gübredir.Humus ve humik asitler hem asidik hem de alkalin toprakları nötralize ederek toprağın pH değerini düzenler. Bitki besinlerinin ve suyun bitkiler tarafından alınmasını ve devamlı kullanımını teşvik ederler. Alkalin koşullarda metal iyonları için doğal şelat vazifesi görerek bitki köklerince alınabilmelerine olanak yaratırlar. Humus ve humik asitler bitkiler için hayati önem taşıyan makro ve mikro elementler bakımından zengindirler. Organik olmayan, suda çözünebilir gübreleri kök bölgelerinde tutarak yıkanıp gitmelerini önlerler. Çok yüksek katyon değişim kapasitesine (K.D.K.) sahiptirler. Sodyum katyonlarını kendisine bağladığı için toprak tuzluluğunu düşürürler. Oksidasyon yoluyla karbondioksit oluşumuna yol açtıkları için fotosentez olayına yardımcı olurlar. Fulvik asitlerin bazıları bitkiler tarafından metabolize edilme özelliği gösterirler.Topraktaki mikroflara yapısını teşvik ederler. Mikroorganizma kolonilerinin gelişmesini sağlarlar.Tohumun çimlenme yeteneğini arttırırlar. Hücre bölünmesini arttırarak köklerin sağlıklı gelişmesini teşvik ederler. Nükleik asit sentezlerini teşvik ederler. Bitkilerde hücre zarlarının geçirgenliğini arttırırlar ve dolayısı ile bitkilerin topraktan daha fazla besin maddesi almasını ve kullanmasını sağlarlar. Bitki enzimlerini uyarır ve bitkilerin enzim üretimini arttırırlar. Bitkilerde klorofil, karbonhidrat ve aminoasitlerin oluşmasına etki edererek fotosentezi arttırırlar. Bitki bünyesinde vitamin ve mineral miktarlarının artmasını sağlarlar. Bitkinin sağlıklı gelişmesini ve özellikle meyvede hücre duvarlarının kalınlığının artmasını sağlayarak meyve kalitesini olumlu etkilerler. Hastalık ve zararlılara karşı direncini arttırırlar. Verimin artışına yol açarlar. Ürünün depo ve raf ömrünü uzatırlar.